Реабілітація при Альцгеймері

Хвороба Альцгеймера – це недуга старечого недоумства, яка відома частотою прояву у людей похилого віку в Україні і в світі. Хвороба характеризується зниженням активності і нормального функціонування головного мозку, що істотно відбивається на прийнятті рішень, соціальній активності, дезорієнтації і провалах в пам’яті.

Захворювання характеризується двома формами прояву: з раннім початком – недуга проявляється у пацієнтів у віці до 65 років; з пізнім початком – після 65 років. За статистикою, жінки частіше страждають на хворобу Альцгеймера. До факторів ризику можна віднести:

 • Гіпертонія
 • Цукровий діабет
 • Гіперліпідемія
 • Ожиріння
 • Шкідливі звички
 • Напади інсульту в анамнезі
 • Черепно-мозкові травми
 • Депресія

До інших причин розвитку хвороби відносяться:

 • Генетична схильність
 • Сидром Дауна
 • Інфекційні захворювання головного мозку (енцефаліт)

На сьогоднішній день ця хвороба не підвладна повному лікуванню, тому пацієнти потребують сучасних методів терапії та реабілітації, які допоможуть полегшити стан.

Реабілітація пацієнтів передбачає комплексні індивідуальні програми профілактики і лікування. Методи впливу та адаптації хворого залежать від стадії прогресуючої патології:

 1. Преддеменція – порушення короткочасної пам’яті. Хворий не в силах запам’ятати елементарний перелік речей, наприклад, перелік справ на день.
 2. Рання деменція – характеризується вираженими симптомами,  пацієнт починає страждати дисфункцією дрібної моторики.
 3. Помірна деменція – прояв старечого недоумства. Нездатність вибудовувати логічні зв’язки, дезорієнтація в просторі.
 4. Важка деменція – втрачається здатність контролювати власні фізіологічні процеси. Пацієнти на останній стадії хвороби не можуть самостійно обслуговувати себе.

Реабілітація при хворобі Альцгеймера в Юніком Медікал в Києві

В сучасному реабілітаційному центрі “Юніком Медікал” проводять комплексну та сучасну реабілітацію людей, хворих Альцгеймером. Центр оснащений необхідним обладнанням, штат укомплектований досвідченими фахівцями-реабілітологами. Створені всі умови, щоб кожен пацієнт отримав індивідуальний підхід та власну програму одужання.

Методи, що використовуються для реабілітації:

 1. Прийом лікарських препаратів – методика, що дозволяє сповільнити прогресування недуги і заповнити нейромедіанний дефіцит. Медикаментозна терапія полегшує симптоматику пацієнта.
 2. Проективні методи – методи, що сприяють збереженню пам’яті і когнітивних функцій тканин головного мозку з метою відновлення відчуття часу.
 3. Лікувальні фізичні вправи – застосовується для підтримки фізичного стану хворого і нормалізації нейронних зав’язків мозку.
 4. Психотерапія – комплекс заходів для підтримки психічного і психологічного стану пацієнта з метою підвищення мотивації до заходів реабілітації.
 5. Побутові вправи – застосовуються для тренування пам’яті, концентрації, уваги.

Необхідне кваліфіковане лікування та ефективна реабілітація у випадку виникнення  хвороби Альцгеймера, незалежно від стадії прогресування? Зверніться до “Юніком Медікал” та отримайте консультацію лікаря прямо зараз: +38 (095) 612-03-03