Реабілітація після операції

Реабілітація після операції - Юніком Медікал

Хірургічне втручання в людський організм – це часто єдиний шанс врятувати пацієнта, відновивши нормальну роботу його фізіологічних і анатомічних процесів. Навіть малоінвазивні операції стають неабияким випробуванням для людини, якій згодом потрібна поетапна та ефективна реабілітація.

Період післяопераційної реабілітації починається через добу після хірургічного втручання. Це комплекс заходів, який передбачає усунення ризиків повторних проявів недуг, мінімізацію ускладнень, проведення процедур, що сприяють швидкому загоєнню швів, нормалізацію роботи прооперованої ділянки тіла і всього організму в цілому.

Для швидкого оновлення організму фахівці враховують наступні показники пацієнта:

 • Вік и стать
 • Маса тіла
 • Наявність захворювань
 • Шкідливі звички
 • Рівень фізичної підготовки
 • Кровопостачання в ураженій зоні
 • Стан імунітету

Методи відновлення після операції:

 1. Прийом медикаментів – підтримання організму пацієнта фармакологічної групою ліків – вітамінів, знеболюючих, препаратів, що сприяють загоєнню прооперованої ділянки.
 2. Дотримання дієти – особливо важливий етап для хворих з порушеним обміном речовин. Дієтотерапія допомагає тренувати здорові звички харчування, що сприяє швидкому відновленню системи шлунково-кишкового тракту.
 3. Фізіотерапевтичний – задіяння медичних апаратів, що сприяють позитивному впливу на фізичний стан хворого. Тут важливо дотримуватися чітких інструкцій лікаря реабілітолога і виконувати процедури під його контролем.
 4. Лікувальна фізкультура, масажі – важливий комплекс процедур з відновлення працездатності кінцівок пацієнта, який переніс хірургічне втручання на руках або ногах (в тому числі напад інсульту).
 5. Психотерапія – методика, спрямована на нормалізацію психологічного стану хворого
 6. Рефлексотерапія – комплекс процедур, спрямований на відновлення рефлекторних реакцій організму.
 7. Голковколювання – один із способів лікування, але в нинішній час існує ряд інших методів стимуляції нервових закінчень.

Особливості реабілітації після втручання в певну ділянку організму:

 1. Операція на грижі – в таких випадках важливо враховувати психоемоційний стан хворого. Для його швидкого одужання підбираються певні продукти харчування, які містять вітаміни групи А, В, С,  додатково призначаються мікроелементи, в основу яких входить кальцій, магній та фосфор.
 2. Операція на суглобах – це складне і тривале операційне втручання, тому для відновлення пацієнта по індивідуальній програмі призначається лікувальна фізкультура. Вона допомагає відновити і посилити живильну функцію в тканинах, розташованих навколо суглобів.
 3. Кардіовтручання – реабілітація спрямована на відновлення нормального функціонування серця. Сюди входить комплекс медикаментів і кардіоконтроль.

Післяопераційна реабілітація в “Юніком Медікал”

Залучення професіоналів при реабілітації пацієнта після операційного втручання – найважливіший етап відновлення.

Реабілітаційний центр “Юніком Медікал” реалізує комплексну програму реабілітації для кожного, хто бажає якомога швидше повернутись до повсякденного життя після операцій різної складності.

 В центрі є все необхідне обладнання, медикаменти, комфортабельні палати, а також забезпечується індивідуальний підхід до кожного пацієнта (складаються індивідуальні програми лікування, враховуються особливості організму та ускаладнень після операції).

Безкоштовна консультація щодо реабілітації після операції: +38 (095) 612-03-03