Реабілітація після інсульту

Інсульти займають друге місце серед причин смертності у світі. Щорічно в Україні відбувається близько 140 000 випадків нападів, з яких майже 50% закінчуються летальним результатом вже в першу добу. Люди, яким вдалося перенести напад, часто втрачають нормальне фізіологічне функціонування або зовсім залишаються нерухомими. Тому багато пацієнтів потребують своєчасної і ефективної реабілітації організму.

Методи реабілітації після інсульту в реабілітаційному центрі “Юніком Медікал” в Києві

 1. Відновлення мови – метод полягає в систематичному тренуванні мовного апарату хворого шляхом промовляння скоромовок, фраз, невеликих оповідань.
 2. Відновлення пам’яті – пацієнта навчають запам’ятовувати невеликі порції нової інформації з метою активізації психологічної діяльності та розвитку асоціативної пам’яті.
 3. Відновлення дрібної моторики кінцівок – проведення масажів, розтирань рук і ніг, виконання комплексу різних фізіологічних процедур.
 4. Відновлення зору – комплексна методика по нормалізації функцій зору, що включає спеціальні процедури на фізіотерапевтичному обладнанні, гімнастику очей, прийом медикаментів.
 5. Відновлення психоемоційного стану хворого – робота з лікарем-психотерапевтом, який підвищує мотивацію паціента до лікування та повернення до повноцінного життя.

Аби уникнути повторного нападу та покращити якість життя після пережитого, фахівці “Юніком Медікал” радять не зволікати з реабілітацією. Реабілітаційний процес слід починати, як тільки стан пацієнта стає стабільним.

Як проходить процес реабілітації в “Юніком Медікал”

По прибутті до реабілітаційного центру пацієнта оглядають спеціалісти, після чого складається індивідуальна програма реабілітації. Кожного дня хворий виконує фізичні вправи та займається зі спеціалістом, який допомагає організувати правильні умови побуту після виписки пацієнта. 

Крім того пацієнт:

 • Перебуває у комфортабельному та адаптованому реабілітаційному центрі. Отримує  збалансоване харчування згідно режиму.
 • Отримує послуги доглядальниці.
 • Отримує контроль за показниками життєдіяльності (цукор, тиск, холестерин, сатурація).
 • Проходить консультації лікарів-психологів, які допомагають швидше відновити психоемоційний стан пацієнта.

Етапи відновлення пацієнта після інсульту:

 1. Первинний – здійснюється в перші декілька тижнів після інсульту. Його слід починати максимально швидко, ще у хірургічному відділені.
 2. Ранній – здійснюється впродовж 6 місяців після пережитого нападу. В цей період пацієнт має відновити моторику кінцівок, що покращить його рухові функції. Етап проводиться у реабілітаційному відділенні або центрі під керівництвом та наглядом профільних фахівців.
 3. Пізній – здійснюється у період від 6 місяців до року після нападу. Проводиться амбулаторно-клінічна реабілітація, яка може проходити, як в стінах медичного реабілітаційного центру, так і в домашніх умовах.
 4. Віддалений – остаточні процедури, які проводяться через рік після інсульту (на дому або в денному стаціонарі).

Після пережитого інсульту частина головного мозку втрачає свою життєдіяльність, тому відновити його роботу на 100% не можливо, але є вірогідність максимально адаптуватись до ситуації, яка вже склалась. Ефективність реабілітації залежить від об’єму ураженої ділянки, якості наданого лікування та бажання пацієнта відновитися.

Після виписки хворий отримує чіткі рекомендації лікаря щодо подальших дій. Ставить цілі, які потрібно досягти за певний проміжок часу. Пацієнт може отримати додаткову консультацію після домашнього відновлення при необхідності.

Центр реабілітації після інсульту “Юніком Медікал” в Києві

“Юніком Медікал” – сучасний медичний центр, в якому працюють фахівці з високою кваліфікацією, надають комплексну допомогу пацієнтам після пережитого нападу інсульту, що спрямована на адаптацію та відновлення життєво необхідних функцій організму.

Висококваліфіковані спеціалісти підбирають індивідуальні програми реабілітації в залежності від потреб хворого. В медичній установі на протязі всього часу відновлення пацієнт залишається під цілодобовим наглядом лікарів.

Дізнатись більше інформації щодо реабілітації після інсульту в Юніком Медікал: +38 (095) 612-03-03