Зняття ломки

Ломка – це стан людини, яка приймає важкі наркотики, у період відмови від них, що супроводжується больовими відчуттями в суглобах, кістках, нагадує «ломоту».

Під час ломки у людини можуть проявлятися симптоми: судоми, важкість в м’язах, фізична слабкість, втрата апетиту, нудота, різкі зміни артеріального тиску, пітливість, тряска, озноб, жар, тривога, роздратованість, поганий настрій, спричинений потребою нової дози.

Симптоми ломки при прийманні різних видів наркотиків

Найбільш яскраво вираженою є героїнова ломка. Вона починає розвиватися у тих, хто вживає героїн регулярно близько 2 тижнів. Найперші симптоми схожі з симптомами простуди, що починається або грипу: з’являється відчуття сильного дискомфорту, напруги в м’язах (особливо литкових), порушуються сон і апетит, з’являється пітливість, слабкість, може проявлятися сльозотеча, закладеність носа, підвищуються дратівливість і тривожність, доходячи до неконтрольованих спалахів гніву і відчаю. У самому гострому стані розвивається діарея, можлива блювота, часом неприборкана (багаторазово повторюється), підвищене серцебиття, можливі порушення серцевого ритму.

Такі ж симптоми проявляються у людей, що приймають інші види опіатів (метадон, кодеїн, морфін та інші).

При інших наркотиках, наприклад, при марихуані, ломка проявляється більше на рівні психологічних відчуттів: сильний, неконтрольований потяг до наркотику, думки про його вживання, роздратованість, погіршення настрою, плаксивість.

При прийманні психостимуляторів (кокаїн, амфетамін, сучасні солі та інші) абстинентний синдром проявляється в психічних змінах: депресія, тривога, роздратованість, суїцидальні думки.


Такий надважкий симптомокомплекс потребує втручання медиків та зняття наркотичної ломки.


Послуги зі зняття ломки в «Юніком Медікал»

В наркології «Юніком Медікал» надають кваліфіковану медичну допомогу зі зняття ломки в умовах стаціонару, амбулаторно або з виїздом на додому.

Етапи зняття ломки:

  1. Консультація нарколога (вдома, амбулаторно, в стаціонарі). Лікар встановлює діагноз, визначає наслідки, які трапилися з організмом та психікою на фоні вживання наркотиків, складає план лікування пацієнта.
  2. Детоксикація, що прискорює очищення та зменшує абстинентний синдром.
  3. Введення заспокійливих препаратів, що забезпечують седацію, зменшують тривогу.

Які препарати використовують в «крапельниці від наркотиків»

Склад «крапельниці від наркотиків» визначається симптоматично. Але в базовому варіанті в неї входять розчини глюкози, фізіологічний розчин, куди додають велику кількість седативних препаратів для заспокоєння пацієнта, сечогінні — для прискореного виведення наркотичних речовин з організму, препарати, що захищають печінку (гепатопротектори), кардіопротектори, іноді додають нейролептики та інші препарати.

Зняття ломки вдома

Наркозалежна людина може намагатися самостійно подолати ломку в домашніх умовах, шляхом зменшення доз приймання наркотиків, збільшення об’ємів вживання рідини. Але дуже часто такі методи закінчуються тільки розтягуванням процесу і не приводять до бажаного результату.
Тому кращий спосіб прибрати ломку в домашніх умовах – викликати нарколога додому чи замовити послугу «зняття ломки вдома».

Наркологічний центр «Юніком Медікал» надає зазначені вище послуги оперативно та якісно.
Лікар чи бригада медичного персоналу виїжджає по Києву максимально швидко та приїжджає за вказаною адресою протягом години. Всі необхідні медикаменти та препарати медичний персонал має з собою. Процедура відбувається конфіденційно, лікарі приїжджають на авто без позначок лікарні в цивільному одязі та перевдягаються в медичну форму у приміщенні пацієнта.

Тривалість процедури залежить від стану пацієнта.

Зняття ломки в наркологічній клініці

Зняття ломки в наркології є значно ефективнішим у порівнянні зі зняттям ломки вдома. В медичному центрі створені комфортні умови перебування, а головне, пацієнт знаходиться під пильним наглядом кваліфікованого персоналу, який може оперативно відреагувати на будь-які зміни фізіологічного або психологічного стану.


Детоксикація, при наявності у пацієнта абстиненції, вважається обов’язковим етапом боротьби з наркозалежністю. Водночас зняття абстиненції — це тільки перший крок до одужання наркомана, який без подальшого лікування рідко призводить до тривалої ремісії. Тому детоксикація не може замінити повноцінне комплексне лікування в наркологічному центрі.

Наркологічний центр «Юніком Медікал» надає професійні послуги зі зняття наркотичної ломки та комплексного лікування наркозалежності.

Досвідчені лікарі клініки забезпечують безпеку й ефективність проведення процедури детоксикації та можуть запропонувати реабілітаційний курс, розроблений індивідуально для пацієнта.

Щоб отримати консультацію лікаря-нарколога або замовити процедуру «зняття ломки», зателефонуйте нам просто зараз: +38 (095) 612-03-03