Лікування наркоманії

Наркотична залежність – тяжке захворювання, яке проявляється у неконтрольованому потязі до специфічних хімічних речовин («наркотиків»).

Наркотична залежність проявляється далеко не у всіх. Однак жодне вживання опіатів чи інших наркотичних речовин не проходить безслідно, навіть якщо пацієнт не демонструє явної залежності.

Коли варто бити тривогу та звертатися за допомогою у подоланні залежності?

Звертатися до лікаря-нарколога або в наркологічний центр слід, коли наявні ознаки біологічних, психологічних, соціологічних наслідків:

 • Психологічний потяг до вживання наркотиків – коли людина думає, фантазує, чекає на прийом наркотиків.
 • Фізичний потяг – прояв бажання вжити наркотик на рівні фізіологічних потреб, таких як голод спрага.
 • втрата контролю – приймання такої кількості наркотиків, що може або призводить до передозування
 • зміна психологічного стану – зміни настрою, прояв апатії, сильної агресії, суїцидальна поведінка.
 • погіршення фінансового стану, соціального положення у суспільстві, що викликані прийомом наркотиків – втрата роботи, доходу, сім’ї, погіршення родинних чи робочих взаємовідносин, неможливість та нездатність виконувати свої обов’язки.
 • Виникнення юридичних наслідків – вдавання до крадіжок, кримінальної діяльності з метою знайти «дозу».

Терміново звертатися за медичною допомогою, викликати нарколога додому, невідкладну допомогу або самостійно їхати в наркологічний центр необхідно у випадках:

 • Виникнення ломки – стан, при якому виникають тяжкі болі в суглобах, виділення з носу, слюнотеча, підвищення температури тіла, пітливість, що супроводжуються роздратованістю, плаксивістю
 • Передозування – потенційно передсмертний стан. Прояви передозування відрізняються під впливом різних наркотиків. При опіатах  людина втрачає свідомість, в неї знижується рівень серцебиття, знижується тиск, дихання стає важким і гучним, змінюється колір шкіри (такий стан може привести до летального результату, якщо людина не отримає кваліфіковану допомогу). При психостимуляторах передозування проявляється у вигляді розширених зіниці, виникає маячний стан, агресія.

Якщо у вас чи ваших близьких є прояви перелічених ознак, не затягуйте з медичною допомогою та лікуванням. Звертайтеся про професійних наркологів медичного центру “Юніком Медікал”: +38 (095) 612-03-03

Лікування наркотичної залежності в наркології “Юніком Медікал” в Києві

Після прийняття рішення про необхідність звернутися до лікаря нарколога або до наркологічного центру, постає питання вибору клініки. Важливими аспектами, на які варто звернути увагу є компетентність та досвідченість лікарів клініки, можливість комплексного лікування залежності, що зменшує ризик «зриву».

Наркологічне відділення медичного центру “Юніком Медікал” пропонує різні варіанти лікування залежності та має наступні переваги:  

 • Лікарі-наркологи, психіатри з успішним досвідом лікування наркозалежних від різних видів наркотиків.
 • Присутність в клініці інших профільних лікарів, які діагностують, лікують наслідки (патології) в результаті прийому наркотиків (патології в роботі серця, в області неврології, системи травлення тощо).
 • Наявність цілодобового власного стаціонару, де пацієнти можуть отримати комплексне лікування залежності.
 • Можливість амбулаторного лікування, пройти процедуру детоксикації, кодування (підшивки) від наркотиків.
 • Можливість визвати нарколога додому чи провести детоксикацію від наркотиків на дому.
 • Реалізація програм анонімного лікування, мотивації розпочати лікування.
 • Можливість пройти сеанси психокорекції та адаптації до життя без наркотиків.

В Юніком Медікал паціенти проходять наступні етапи наркологічної допомоги:

 1. Мотивація. Незважаючи на те, що багато пацієнтів прагнуть самостійно вийти із залежності, в більшості випадків без допомоги близьких і кваліфікованих психіатрів-наркологів не обходиться.
 2. Перший контакт (огляд, бесіда) з психіатром-наркологом. Проводиться для оцінки загального стану на дому або в кабінеті медичного закладу.
 3. Детоксикація та медикаментозна терапія. Обов’язкові заходи щодо виведення з організму наркотичних речовин і продуктів їх розпаду, а також призначенні медикаментів для підтримання організму в залежності від типу вживаного наркотику.
 4. Психотерапія – підвищення мотивації пацієнта, вишукування причин початкового вживання. Проводиться під суворим контролем лікарів в клініці, оскільки потяг до наркотиків в рази вищий, ніж потяг до лікування.
 5. Реабілітаційний етап – робота з психологами, наркологами з метою навчання життю без наркотиків.  Реабілітаційний період може тривати від декількох тижнів до 12 місяців

В залежності від стану залежності можуть застосовутася один, декілька або всі етапи лікування. Практика показує, що комплекс етапів дає найкращий результат.

Особливості лікування залежності від різних видів наркотиків

В наркологічному центрі Юніком Медікал проводять терапію та лікування від широкого спектру наркотиків (морфін, героїн, кодеїн, опіум та інші, що відносяться до опіатів, синтетичні наркотики – спайси, солі, психоактивні речовини – маріхуана, ЛСД, мескалін та інші).

В разі залежності від опіатів найчастіше використовують препарат Налтрексон з метою блокування рецепторів, що відповідають за наркотичну ейфорію. Після чого людина не відчуває «кайфу»,  потягу та припиняє вживання наркотику.

При залежності від інших видів наркотиків також застосовуються нейролептики, препарати, що корегують поведінку, антидепресанти.

Медикаменти підбираються лікарями індивідуально.

Щодо психотерапевтичної допомоги, то вона ефективна та необхідна при залежності від будь-якого наркотику.

Скільки триває лікування залежності в “Юніком Медікал”?

Строк лікування напряму залежить від стану, періоду приймання та видів застосовуваних наркотиків.

При медикаментозному лікування (детоксикація, кодування (підшивка) від наркотиків) – від 2-3 годин до 5 днів.

При психотерапевтичному лікуванні – від 3 тижнів до 12 місяців.

В будь-якому випадку до кожного пацієнта існує індивідуальний підхід і курс лікування, який визначається лікарем-наркологом після бесіди та детального обстеження.

Зверніться за безкоштовною консультацією до нарколога: +38 (095) 612-03-03

Вид послуги Ціна (грн.) Тривалість