Винний алкоголізм. Особливості його та небезпека. - Юніком Медікал

Почувши слово “алкоголізм”, ми відразу ж собі уявляємо неприємні та страхітливі картини. Багато хто думає, що це захворювання виникає внаслідок тривалого вживання горілки та інших міцних алкогольних напоїв. Чи є винний алкоголізм? Можливо, Ви трохи здивуєтеся, дізнавшись, що алкоголізм може бути викликаний систематичним вживанням звичайного виноградного вина.

vinnij-alkogolіzm-osoblivostі-jogo-ta-nebezpeka-yunikom-medical

Як же вчасно розпізнати винний алкоголізм та не допустити серйозних наслідків? Які стадії винного алкоголізму існують?

Здавалося б, смачне легке ароматне вино – такий жіночий вишуканий напій, приємне доповнення до будь-якого свята. Як же воно може викликати хронічний алкоголізм? Факт залишається фактом!

Стадії винного алкоголізму

Всі види винного алкоголізму діляться на три основні стадії.

1. Для прихильника вина перша стадія в кілька разів триваліша, ніж для прихильників міцнішого алкоголю. Винна залежність підкрадається тихо, як правило, в силу повсякденних традицій. На першому етапі важко сформулювати правильний медичний діагноз. Людину тішить думка про найближче застілля та позаплановий привід випити. Від думки про вино мимовільно піднімається настрій.

Якщо не вжити певних заходів, винний алкоголізм у жінок і чоловіків, як правило, в подальшому, переростає в більш серйозний.

2. Головним симптомом другої стадії вважається абстиненція, тобто, розвиток абстинентного синдрому через особливості розпаду етанолу в організмі. В результаті біосинтезу надзвичайно токсичний продукт ацетальдегід починає потрапляти в кровотік. Щоб його нейтралізувати, потрібен особливий фермент, який починає секретироваться в печінці тільки при вживанні свіжої дози напою. При цьому симптоми отруєння ШКТ не так виражені, ніж після отруєння міцним алкоголем, а вино поступає в організм без надлишку.

При такому вигляді алкогольної залежності, можна рідше побачити тимчасову амнезію і необгрунтовану агресію. Тому залежні від вина люди рідко потрапляють в різні кримінальні події.

На превеликий жаль, серед шанувальників вина багато дівчат репродуктивного віку: це веде до прямого збитку генофонду країни.

3. Третя стадія – остання, і тут обов’язково необхідно лікуватися. Захворювання перетворюється в форму важкої наркоманії. Алкоголізм винний майже не відрізняється від іншого. Етанол займає невід’ємну частину обміну речовин, що згубно позначається на діяльності органів і систем людського організму. Загалом, пацієнта вже не хвилює, що пити, адже він робить акцент на доступності алкоголю та своїх фінансових можливостях. Вживання вина по аристократичній звичці перетворюється в засіб недовгої самостимуляції.

Винні алкоголіки фізично не приймуть ту дозу вина, що кілька років тому.

Розвиваються ниркова, печінкова, серцева недостатність, ЦНС відчуває тяжке ураження. На цій стадії захворювання потрібна екстрена допомога в спеціалізованому медичному закладі.

Чим раніше пацієнт або його рідні заб’ють тривогу, тим успішніше буде лікування алкоголізму та відновлення.

Як лікується винний алкоголізм?

Винний алкоголізм піддається лікуванню. А ось його тривалість, тяжкість перебігу та відновлення повністю залежить від:

  • настрою пацієнта на позбавлення від залежності;
  • на якій стадії знаходиться хворий;
  • наскільки згубно відбилася алкогольна залежність на органах і самопочутті;
  • призначеного лікування та кваліфікації спеціаліста.

Пам’ятайте, не варто захоплюватися спиртними напоями, навіть самими безневинними. Часті «алкогольні» свята, застілля і зустрічі з друзями можуть спричинити за собою незворотні наслідки. Будьте здорові!

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Комментарий
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі