Чим небезпечні легкі наркотики? - Юніком Медікал

Легкі наркотики, – це такі речовини, які мають здатність впливати на людську психіку. На відміну від важких наркотичних засобів, їх використання завдає меншої шкоди здоров’ю.

Величезна кількість підлітків і молодих людей вважають, що систематичне вживання легких наркотиків повністю безпечно і не призводить ні до яких наслідків. Скажемо відразу – це велика помилка! Як правило, той, хто «підсаджується» на легкі наркотичні речовини, цим не обмежується і згодом йдуть в хід і важкі наркотики.

Легкі наркотики: що мають на увазі?

Що відноситься до легких наркотиків?

 • Найпопулярнішим серед легких наркотичних засобів є марихуана. Ця речовина споживається при палінні. Тривалість наркотичного ефекту від марихуани – 5-6 годин. Цього часу вистачить, щоб препарат повністю вивів з організму. Інші одурманюючі речовини не можна цілком виключити з організму; вони обґрунтовуються в тканинах і клітинах, потроху руйнуючи життєво важливі органи.
 • Спайс – це також один з поширених легких наркотиків. Це синтетична домішка для куріння, склад якої може значно відрізнятися.
 • Речовина під назвою сіль вживають внутрішньовенно або готують у вигляді напою. Дуже токсична засіб і згубно впливає на організм.
 • Екстазі – це галюциноген. Дуже поширені серед молодих людей і практично завжди є у тусовщиків в нічних клубах.
 • Насвай – це тютюнова суміш синтетичного походження. У складі – тютюн і коноплі. Деякі знавці готують цей препарат будинку.

Хоч ці речовини і не занесені в класифікацію заборонених препаратів, не роблять дуже згубний вплив на організм в цілому. Спочатку людину долає психічна залежність. Відшукати такі наркотики лего, достатньо піти на вечірку або в нічний клуб. Вживаючи вперше ці речовини, мало хто замислюється про наслідки.Згідно зі статистикою, на легкі наркотики сидять не тільки малолітки, а й люди старше 30 років.

Чи існує небезпека систематичного вживання легких наркотиків?

 Систематичне вживання легких наркотиків також вважається наркоманією і потрібно термінового лікування. Такі речовини дуже на негативно впливають на здоров’я, репродуктивну функцію і подальше життя в соціумі.

 Легкі наркотичні речовини служать ідеальним варіантом для старту важких наркотиків. Більшість наркоманів починали з марихуани або спайса.

Потенційний наркоман стрімко затягується в цей стан, думаючи, що він необразливо розважається. Але коли приходить пора, і людина розуміє що він перейшов за межу дозволеного, кинути наркотики вже пізно. Навіть при великому бажанні, організм вимагає нової дози, інакше погіршується самопочуття.

У чому негатив легких наркотиків?

 • різко знижується імунітет;
 • розвиваються серйозні захворювання;
 • порушується робота серця;
 • знижуються розумові здібності;
 • постійні неврози;
 • можливо навіть безпліддя;
 • помітно порушення координації рухів.

Наслідки вживання легких наркотиків дуже сумні.Той, хто вчасно схаменувся і почав працювати над собою ще може відновити організм і сили, а головне – назавжди побороти тягу до наркотиків.

Наркологи не втомлюються стверджувати, що синтетичні легкі наркотики більш небезпечні за своєю дією, ніж героїн. При систематичному і постійному вживанні «синтетики» людина живе від сили три роки, часто завершує життя від передозування.

Потрапляючи в людський організм, наркотичні засоби, спочатку вражають рецептори, потім ЦНС і окремі частини мозку (через це наркомани мають погану пам’ять, зацікавленість і інтелект), слабшають імунну та серцево-судинну системи. Це далеко не весь перелік того, що можуть зробити наркотики з організмом.

Основна проблема синтетичних препаратів в тому, що їх важко повністю вивести з організму. Найчастіше вони відображаються в м’язових клітинах і тканинах. Речовини діють на організм протягом декількох днів після використання.

Взагалі, якщо розібратися, то поняття «легкі наркотики» не існує, так як всі вони без винятку шкодять нашому організму і життя.

Як лікуватися від наркотичної залежності?

Краще за все, не чекати, коли залежний підсяде на важкі наркотики, а почати лікування наркоманії вчасно. Звичайно ж, на перших порах ніхто з оточення може не помітити проблему. Як правило, вона стає помітною через деякий тривалий час, коли погіршується зовнішній вигляд, пам’ять. Рідко хто з початківців наркоманів приходить за допомогою до своїх близьких з проханням допомогти їм.

Тільки досвідчений і кваліфікований нарколог зможе встановити стадію залежності, а інші доктора діагностують захворювання, які спричинила за собою наркозалежність.Фахівці знають, як очистити організм від легких наркотиків і допомогти пацієнтові повністю відновитися.

У деяких випадках, лікування відбувається амбулаторно, але в більшості ситуацій – потрібно стаціонарне лікування і постійний медичний нагляд.

 Якщо Ви доводитеся близькою людиною наркозалежного, не варто лаяти і звинувачувати його, так як людина потрапила в негативний вплив і виявився в складній ситуації, від чого і постраждав. В даний момент, йому необхідна підтримка і психологічна допомога. Однак, не варто перестаратися, так як багато батьків шкодують своїх дітей, все їм прощаючи, від чого нащадки не відчувають своєї провини.

 • Перш ніж почати лікування, в реабілітаційному центрі проводяться всі види аналізів, щоб скласти повну картину про стан здоров’я пацієнта.
 • З хворим буде плідно працювати психолог та соціальні працівники, так як головне – прибрати психологічну проблему і зрозуміти, причину такої поведінки.
 • Не уникнути групових занять і бесід.
 • Навіть після реабілітації лікування не можна припинити, так як це тривалий процес.

Хочеться сказати, що хоч різниця між легкими і важкими наркотиками велика, практично всі починають з легких і закінчують важчими. Не варто піддаватися емоціям і порад друзів. Але якщо Ви або Ваші друзі, близькі, потребують допомоги – якнайшвидше звертайтеся за кваліфікованою медичною допомогою і не піддавайтеся спокусі!

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Комментарий
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі